Reklama
 
Blog | Jan Langi

Nedělní odpoledne

Sedím si ve sportbaru v zasněženém městečku a pozoruju lidi, co taktéž lehce po obědové pauze vysedávají v podniku, kde se čas zastavil. Je tu páreček, kde pán se cpe těstovinami a jeho družka se mu vidličkou přehrabuje v talíři a žvatlá mu přitom něco do ucha, o stůl dál jsou nějací dva příslušníci ruské národnosti, no pravda, budou spíš ukrajinské, pofukují kouř ze svých doutníčků a sem tam je možné zaslechnout nějaký ten gag v jejich rodném jazyce. O dva stoly vedle jsou místní sázející štamgasti. Kontrolují si své sázenky a probírají další možnosti, jak přijít k penězům. Ten v tom vojenském obleku, ten z nich vypadá nejchytřeji, má nejvíce sázenek, také nejvíce bílých vlasů a radí ostatním, co by měli vsadit a s jakou sázenkou prohloupili nebo kde mají skutečně šanci výhru získat.

Můj klid je teď trošku narušen, sportbar při brzkém odpoledni navštívili také tři adolescenti ve značně podnapilém stavu a usedli ke stolu nedaleko tomu mému a vyřvávají tu různá hesla nejen na moji adresu. Naneštěstí je tu nikdo neokřikne, ani já na to nemám náladu. Pomalu ale jistě si zvykám a zapínám svoji oblíbenou nedělní činnost na internetu, a to je poker. Pomůže mi odprostit se od místního ruchu. Dávám si již druhou, nejmenovanou, pomerančovou šťávu a čekám na kamaráda, který se měl už před 15min dostavit. Mezitím svádějí souboj místní adolescenti s místními sázajícími štamgasty. Jeden z adolescentů spadl ze židle a jeden ze štamgastů vhodil několik mincí do jukeboxu, který tu alespoň trošku utváří pohodovější atmosféru, poněvadž hluk ostatních pak tolik nevyniká. Štamgast předvádí scénu z titaniku, kdy při své oblíbené písničce roztahuje ruce a jakoby poletuje po hospodě. Nutno říci, že ve svých zhruba pětačtyřiceti letech vypadá velmi směšně, ale také je jasné, že mu to určitě ani v nejmenším nevadí a nepřekáží v jeho představení pokračovat.

Teď se tu zrovna z jukeboxu line takové české smutné blues, něco jako Petr Hapka, myslím a dokresluje to tu ponurou atmosféru nedělního odpoledne plné místních lidí, ať už párečku líného vařit, který už je pryč či štamgastů, kteří už dosázeli a dosledovali nedělní fotbalový zápas na sportovních kanálech a dokonce i adolescentů, kterým už zřejmě vypověděli službu hlasivky a taky přizpůsobili nedělní siestě. A já, já končím s hraním pokeru a vydáváme s kamarádem do víru našeho „velkoměsta“.

Hezkou neděli 😉

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama